A HUNSAT TEAM SIKEREI AZ ELSŐ MAGYARORSZÁGI CANSAT VERSENYEN

Az Európai Űrügynökség (ESA) által középiskolásoknak szervezett 2018 European CanSat versenyen a Budapesti Piarista Gimnázium végzős tanulói sikeresen vettek részt.

A verseny az Azori-szigeteken volt 2018. jún. 27. – júl. 1. között. A nemzeti előválogatókon győztes 18+1 csapat indult.

A versenyre egy konzervdoboz méretű (66 mm átmérőjű, 115 mm magas) műholdat kellett építeni. Ezt rakétával kilőttek. A műhold ejtőernyővel tért vissza, miközben nyomást, hőmérsékletet, geodéziai koordinátákat stb. mért, az adatokat tárolta és telemetriával a földi egységnek
továbbította. Opcionálisan irányított leszállást hajtott végre.

A HunSat magyar csapat egyedüliként megkapta a technikai különdíjat.

A magyar csapat szakmai felkészülését egyetemünkről hárman segítették: Bagány Mihály, Fodor Antal és Kutasi Zoltán. A GAMF IFA alapítvány anyagilag is támogatta a csapatot.

Egyetemünk és a hazai oktatási rendszer szép ajándékot kapott a HunSat csapattól.