Big data és antipatternek - mit ne csináljunk?!

ElőadóKazi Sándor

Időpont: 2018. november 7. 14:00 - 15:30

Helyszín: Informatika Tanszék, NJE GAMF MI Kar, Izsáki út 10., Kecskemét, 4-es épület, 315-ös terem

big data

Az előadás tartalmáról:

Az előadás alkalmával körüljárjuk mit jelent ma a "big data" kifejezés, mi változik az életünkben üzemeltetés és eszközök szempontjából:

- Mikor nevezhetünk valamit big data problémának?
- Miben különbözik ez a nem big data esetektől?
- Mik a tipikus jellemzői egy big data környezetnek?
- Hogyan kapcsolódik ez a gépi tanuláshoz?

Ezután azzal foglalkozunk, hogy milyen típushibákat szoktak elkövetni ilyen eszközök bevezetése vagy alkalmazása közben, és hogyan tudhatjuk ezeket elkerülni.

Az előadó bemutatása:

Kazi Sándor 2011 óta foglalkozik big data eszközökkel illetve az ahhoz szorosan kapcsolódó gépi tanulással, adatelemzéssel főként magyar és nemzetközi nagyvállalatoknál. Szakterülete elsősorban a szükséges infrastruktúra tervezése illetve megvalósítása, de mind az üzemeltetés mind az elemzés és gépi tanulás területén szerzett tapasztalatot. Rendszeres előadó a Budapesti Műszaki Egyetemen és az Oracle University színeiben illetve több más csoportosulásban is.

Kérjük jelezze részvételi szándékát az előadás Facebook oldalán.