Járműgyártás és üzemeltetés valamint Szakmai gyakorlat a Mercedesnél

Előadó: Surányi Tibor, Makowski Adam

Időpont: 2019. február 20. 14:00 - 15:30

Helyszín: Informatika Tanszék, NJE GAMF MI Kar, Izsáki út 10., Kecskemét, 4-es épület, 315-ös terem

Az előadás témája:

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. gyártási és minőségbiztosítási rendszerekért felelős informatikai vezetője, Surányi Tibor, előadást tart „Járműgyártás és üzemeltetés”, illetve „Szakmai gyakorlat a Mercedesnél" témában 2019 február 20-án. Az előadás betekintést nyújt egy autóipari nagyvállalat működésébe, röviden bemutatja az egyes szakterületek felépítését és feladatait és gyakorlati példákon keresztül szemlélteti, hogy milyen eszközökkel, technológiával és folyamatokkal tudja biztosítani az informatika a zökkenőmentes termelést. Továbbá tájékoztatást ad arról, hogy milyen lehetőségei vannak egy álláskereső mérnöknek, ha szeretné az iskolában megszerzett szakmai tudását a gyakorlatban, autóipari környezetben kipróbálni és kamatoztatni.

A kecskeméti MBMH-n belül működő Supply Chain Hub vezetője, Makowski Adam, a Mercedes-Benz példáján keresztül mutatja be az autóiparban felmerülő kihívásokat az egyre bonyolultabbá váló beszállítási módok, a megváltozott keretfeltételek és az új technológiák jelentősen megváltoztatták a logisztikával szemben támasztott elvárásokat – és a logisztika válaszát is ezen kihívásokra. A bemutatkozás a jövő gyakornokainak és azon végzősöknek szól, akik karrierjüket az „Autóipari logisztika” területén szeretnék elkezdeni, betekintést nyújtva az SC-HUB Kecskemét aktuális feladataiba és nemzetközi projektjeibe.

Surányi Tibor

Surányi Tibor, informatikai osztályvezető (IT) - gyártási és minőségbiztosítási rendszerek

Makowski Adam

Makowski Adam, logisztikai osztályvezető (LOG) - Supply Chain Hub

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Az előadáson történő részvétel ingyenes.

Kérjük jelezze részvételi szándékát az esemény Facebook oldalán.