Informatika Tanszék - Szakdolgozati és TDK feladatok
Oktató: Agg Péter
Elérhetősége: agg.peter@gamf.uni-neumann.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
SDN hálózatok forgalomirányító mechanizmusának elemzése, vizsgálata
SDN kutatási projektünk keretében új forgalomirányító algoritmust fejlesztünk, aminek megalkotásához elengedhetetlenül szükséges a meglévő SDN hálózatoknál alkalmazott algoritmusok elemezése. A dolgozat célja SDN hálózatok számítógépes modellezése, tulajdonságaik meghatározása, forgalomirányítás vizsgálata, eredmények mérése, rögzítése, monitorozása A szoftver által definiált hálózatok (SDN) egy olyan hálózati megoldás, melynek az egyik legfontosabb jellemzője, hogy szétválasztja a vezérlési síkot és az adatsíkot az eszközökben, így a hálózati eszközök csak továbbító eszközökként működnek, a vezérlés pedig központosításra kerül a felsőbb szintek segítségével. Ez az elkülönítés biztosítja a megfelelő irányíthatóságot a programozható interfészeken keresztül.
Hagyományos komplex hálózatok forgalomirányító mechanizmusának elemzése, vizsgálata
SDN kutatási projektünk keretében új forgalomirányító algoritmust fejlesztünk, aminek megalkotásához elengedhetetlenül szükséges a hagyományos hálózatoknál alkalmazott forgalomirányító algoritmusok elemezése. A dolgozat célja hagyományos komplex hálózatok számítógépes modellezése, tulajdonságaik meghatározása, forgalomirányításának vizsgálata, eredmények mérése, rögzítése, monitorozása.
Oktató: Dr. Bolla Kálmán, Dr Pásztor Attila
Elérhetősége: bolla.kalman@gamf.kefo.hu; pasztor.attila@gamf.kefo.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
Okos telefonos alkalmazás Rubik kocka kirakására vak személyek számára
Egy olyan mobiltelefonos alkalmazás továbbfejlesztése ami segítségével a vakok és gyengénlátók számára lehetőség nyílik egy Rubik kocka kirakására
Oktató: Dr. Johanyák Zsolt Csaba
Elérhetősége: johanyak.csaba@gamf.uni-neumann.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
Órarendtervező alkalmazás fejlesztése
Egy tanszék órarendjének megtervezésére képes grafikus felületű alkalmazás fejlesztése erős és gyenge kényszerek figyelembe vételével.
Deep learning alapú számítógépes hálózati behatolásérzékelés
A behatolás érzékelő rendszerek a számítógépes hálózatok védelmének kulcsszereplői. Működésük hatékonyságának kulcsa a tanítás megvalósítása, ami igen nagy mennyiségű adat felhasználásával történik. A mély tanulást támogató ún. mély neurális hálózatok ehhez a feladathoz hatékony segítséget nyújthatnak.
Oktató: Drenyovszki Rajmund
Elérhetősége: drenyovszki.rajmund@gamf.uni-neumann.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
Kódgenerálás MATLAB és Simulink segítségével mikrovezérlőre
Beágyazott rendszerek fejlesztése során egy lehetőség, hogy az alkalmazásunkat/algoritmusunkat először PC-n pl. MATLAB környezetben írjuk meg, aminek helyességéről könnyen meg tudunk győződni. A tesztelést követően a C kódot nem kézzel írjuk meg magunk, hanem helyette automatikus kódgenerálással hozzuk létre. A feladat során a MATLAB/Simulink környezetben meglévő kódgenerálási lehetőségeket kellene felderíteni, majd egy mintapéldán keresztül bemutatni használatukat.
Oktató: Drenyovszki Rajmund, Zsupányi Krisztián
Elérhetősége: drenyovszki.rajmund@gamf.uni-neumann.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
„Smarty” járművezérlőre algoritmusok fejlesztése
Egy kutatási témánkban (Smarter Transport) járművekben alkalmazható, vezetőt segítő beágyazott vezérlő rendszert fejlesztünk (neve: Smarty), aminek működéséhez algoritmusokat szeretnénk létrehozni. Ilyen pl. a szenzorok jeleinek (hőmérséklet, páratartalom, gyorsulás, yaw-rate, stb.) folyamatos mentése és azok, időközönként Wifi-n keresztül történő továbbítása út mellett elhelyezett egységek részére. Másik algoritmus a jármű menet közben becsüli az addig megtett pályája és más adatok (GPS, dinamikai jellemzők, betáplált menetirány) segítségével a következő másodpercekre a pályát (tehát hova és milyen útvonalon halad tovább a jármű). Harmadik elképzelhető feladat már a pályabecslésre épül és a célja a veszélyes helyzetek (pl. lehetséges ütközés) előrejelzése és a sofőr figyelmeztetése.
Oktató: Prof. Dr. Vajnai Tibor, Dr. Fábián Csaba, Gurka Dezsőné Csizmás Edit
Elérhetősége: vajnai.tibor@gamf.uni-neumann.hu, fabian.csaba@gamf.uni-neumann.hu, csizmas.edit@gamf.kefo.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
Közlekedési rendszerekkel kapcsolatos vizsgálatok
Közlekedéssel kapcsolatos véletlen jelenségek szimulálása és sztochasztikus optimalizálással való megoldása.
Oktató: Subecz Zoltán
Elérhetősége: subecz.zoltan@gamf.uni-neumann.hu
TDK munka címe és rövid leírása:
Webes szövegbányászat
Egy kiválasztott tématerületen belül több ezer internetes oldalról szövegek, adatok kigyűjtése. A szövegekben releváns információk megkeresése adatbányászati, mesterséges intelligencia és gépi tanulásos módszerekkel. A programok megírása Java nyelven.