Intelligens üzemfejlesztés egyetemi segítséggel-videóval

Intelligens üzem fejlesztésében segíti a Neumann János Egyetem az ESZO Szerelő és Kereskedelmi Kft.-t. A cég számára az oktatási intézmény tanárai dolgozzák ki a leghatékonyabb módszereket és a több mint egymilliárd forintból megvalósuló üzem belső kiépítésében is segítenek.

Intelligens üzemfejlesztés egyetemi segítséggel-videóvalIntelligens üzemfejlesztés egyetemi segítséggel-videóval

Ma tartották az első megbeszélést az intelligens üzem fejlesztésével kapcsolatban, ahol kiderült, hogy nem egyedi eset, hogy a Neumann János Egyetem ilyen felkérést kap. Dr. Kovács Lóránt, a Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karának dékánja vázolta fel elsőként 15 oktatónak a kar legújabb projektjének alapvető céljait. Ők azok a szakemberek, akik az ESZO Szerelő és Kereskedelmi Kft. számára termelésirányító rendszert és új intelligens üzemet terveznek majd.

A Neumann János Egyetem oktatói a teljes gyárbelsőt megtervezik majd. Ebben segíti őket több évtizedes automatizálásban és termelésirányításban szerzett tudományos tapasztalatuk. Az oktatók mellett a diákok is profitálnak a projektekből.

További részletek a KTV riportjában:

Forrás: hiros.hu