Járműmérnöki alapszak BsC
A képzési idő: 7 félév.
Duális és nem duális képzési formában is.
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: járműmérnök.
A szak képzési célja
A képzés célja olyan járműmérnökök képzése, akik képesek a közlekedési, szállítási és logisztikai folyamatok sajátosságait figyelembe véve a közúti- (személy- és haszongépjárművek), illetve járműrendszerek és mobil gépek, valamint építő- és anyagmozgató gépek rendszerszemléletű üzemeltetésére és tervezésükkel, gyártásukkal, javításukkal kapcsolatos mérnöki alapfeladatok megoldására. E feladataikat a biztonság, a környezetvédelem és az energiagazdálkodás szempontjait figyelembe véve képesek ellátni. Megfelelő mélységű elméleti ismeretekkel rendelkeznek a képzés második ciklusban történő folytatásához.
Választható szakirányok
- Gépjárművek szakirány
- Automatizált gyártórendszerek és robotok szakirány (tervezet)
- Járműmechatronikai szakirány (tervezet)
A járműmérnöki szakot Neked ajánljuk
- ha érdekelnek a járművek és mobil gépek gyártásának és üzemeltetésének környezetvédelmi, minőségügyi, munkahelyi, egészségi és biztonságtechnikai alapjai,
- ha szeretnéd megismerni a tervezéshez szükséges alapszintű előírásokat és szabványokat, a kapcsolódó legfontosabb jogszabályokat,
- ha képes szeretnél lenni a járművek, járműrendszerek és mobil gépek, anyagmozgató gépek, géprendszerek biztonságos, környezetkímélő, energia-hatékony üzemeltetésének megszervezésére, lebonyolítására, irányítására.
Fontosabb tantárgyak:
- Természettudományos alapismeretek: analízis, fizika, kémia, mechanika, általános géptan, hőtan, mechanika, áramlástan.
- Gazdasági és humán ismeretek: munkavédelem, biztonságtechnika, közgazdaságtan, vállalkozás-gazdaságtan, menedzsment, jogi és államigazgatási ismeretek.
- Szakmai törzsanyag: anyagismeret, programozás, műszaki ábrázolás, jármű- és hajtáselemek, CAD-technikák, elektrotechnika, irányítástechnika, járművek és mobilgépek, minőségügy a járműtechnikában, járműszerkezeti anyagok és technológiák, járművek hő- és áramlástechnikai gépei, műanyagok a gépjárművekben, járműgyártás és javítás.
- Differenciált szakmai ismeretek: gépjárműtechnika, gyártásautomatizálás, járműkarosszéria, gépjárműgyártás, fenntartás, járműhajtáslánc, járműmechatronika, gépjárművek szerelése és javítástechnikája, karosszériagyártás, finomfelületi és különleges technológiák, gyártórendszerek és –eszközök, üzemi logisztika.
Tanulmányi tájékoztató azoknak, akik 2017-ben kezdték meg tanulmányaikat
Hol helyezkedhetsz el a szakon szerzett diplomával?
- Járművek és mobil gépek tervezésével, gyártásával és javításával, továbbá ezek szervezésével kapcsolatos teendőket ellátó vállalatoknál.
- Járművek és mobilgépek üzembe helyezésével és üzemeltetésével kapcsolatos hatósági feladatok ellátásával, szervezésével foglalkozó intézményeknél.
- Műszaki tervezői, szervezői és irányítási feladatok ellátására, illetve
- hatósági és marketing tevékenység végzésére szakosodott cégeknél.
Ha szeretnél még többet megtudni a szakról, kérdezz bátran:
Oktatási Igazgatóság GAMF Kari Egység
- Kecskemét, Izsáki út 10.
- Tel.: 76/516-318
- Kari referens: Noel Gáborné
- E-mail cím: felveteli@gamf.uni-neumann.hu
Szakfelelős
- Dr. Csák Bence
- E-mail: csak.bence@gamf.uni-neumann.hu
- Berczeli Miklós
- e-mail: berczeli.miklos@gamf.uni-neumann.hu