KUTATÓK ÉJSZAKÁJA szeptember 28-án

A Neumann János Egyetem idén is csatlakozik a Kutatók Éjszakája elnevezésű országos rendezvénysorozathoz szeptember 28-án.

Pénteken betekintést nyerhetnek az érdeklődők az egyetem társadalomtudomány, a műszaki tudományok és az agrártudományok területén működő kutatóműhelyeinek munkájába. Az eseményen az egyetem 100 munkatársa tart interaktív és laboratóriumi bemutatót, ami a szolnoki karral együtt mintegy 90 programot jelent. A sajtótájékoztatón a dékánok ismertették az egyes karok programjait.

A GAMF Műszaki és Informatikai karon megtekinthető az elektromos hajtású motorkerékpár, a kiterjesztett valóságot használó mobil alkalmazás, az anyagtechnológián belül a lézeré lesz a főszerep. Megtudhatják a látogatók, hogy mire képesek az arcfelismerő technológiák, a zenéről pedig zongorázó robot gondoskodik.

Az Egyetem négy karon, két városban több helyszínen várja az érdeklődőket színes és érdekes porgramjain.

Tudjon meg többet az Egyetemől, kutatásainkról, eredményeinkről több tudományágban neves oktatóinktól, munkatársainktól és hallgatóinktól.

A kecskeméti programfüzetet IDE kattintva tekintheti meg.

A szolnoki programfüzetet IDE kattintva tekintheti meg.