Orosz, kazah, fehérorosz delegáció látogatása a karon

Szeptember 27-én 30 fős orosz, kazah, fehérorosz delegáció látogatott karunkra a duális képzési forma kialakításával és működtetésével kapcsolatos tapasztalatok iránti tájékozódás céljából. A program első részében dr. Kovács Lóránt dékán bemutatta az egyetemet és karunkat, majd Angeli Eliza tudományos munkatárs tartott előadást a duális képzésről.  Ezt követően Kávai Konrád duális mérnökinformatikus hallgató mutatta be az Innobie hallgatói csapat által fejlesztett Eddie nevű szoftvert, ami kiterjesztett valóság és 3D modellek segítségével támogatja az oktatást. A program következő részében Dobján Tibor tanársegéd mutatta be a robotlabort és a robotprogramozás oktatást, majd a vendégek a hallgatói járműépítő műhelyt látogatták meg, ahol a KEFO Motosport, a KEFO Motostudent, és a Megalux csapat képviselői fogadták őket és mutatták be járműveiket.

GALÉRIA