ÖSZTÖNDÍJ LEHETŐSÉGEK AZ EGYESÜLT ÁLLAMOKBA A FULBRIGHT HUNGARY BIZOTTSÁGGAL

A világ több mint 160 országára kiterjedő Fulbright Csereprogram nemcsak tanulmányi, oktatói és kutatói ösztöndíjat kínál, hanem olyan különleges lehetőséget is jelent, ami meghatározó befolyással van ösztöndíjasaik életére.

A kiemelkedően fontos, életpályát meghatározó szakmai, tanulmányi tapasztalatok megszerzésén felül ösztöndíjasaiknak egy életre szóló kulturális és társadalmi élményt jelent Fulbright ösztöndíjasként az Egyesült Államokban töltött időszak. Az 1946-ban, J. William Fulbright szenátor javaslata alapján indult Fulbright Program, a kezdetek óta napjainkig is az Egyesült Államok legelismertebb oktatási-tanulmányi csereprogramja.Magyarország 1978 óta vesz részt a programban, azóta több mint 1100 magyar állampolgár nyerte el az ösztöndíjat. A program pályázati rendszere nyitott, valamennyi pályázó számára esélyegyenlőséget biztosít. Bármely tudományágban és művészeti ágban megszerzett felsőfokú végzettséggel és megfelelő szintű angol nyelvtudással lehet pályázni. Különösen biztatjuk azokat, akik az Egyesült Államokban megszerzett tudásukat, tapasztalataikat itthon szeretnék hatékonyan, a szakmájuk és a magyar társadalom javára kamatoztatni. Megkülönböztetett figyelmet élveznek azok a pályázók, akik még nem folytattak hosszabb külföldi tanulmányokat. A Fulbright program szellemiségének megfelelően az Egyesült Államokra vonatkozó ismeretek valamint a magyarországi gazdasági, tudományos és társadalmi fejlődést szolgáló témakörök szintén előnyt élveznek. A különböző ösztöndíj típusokról, a pályázatok benyújtásáról, az elbírálás folyamatáról olvashatnak az alábbi linken: