Üzemmérnök-informatikus BProf alapszak

Az üzemmérnök - informatikus (BProf) alapszakot 2019. szeptemberétől indítjuk.

A tanulmányi tájékoztató az alábbi linken érhető el.
A Magyar Akkreditációs Bizottság engedélyezte az üzemmérnök-informatikus BProf képzés indítását a Neumann János Egyetemen.

A szak képzési célja

A képzési idő: 6 félév
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: üzemmérnök-informatikus

A végzett üzemmérnök-informatikus a megszerzett műszaki-, gazdasági- és humán tudományi ismeretei birtokában, műszaki informatikai és számítástechnikai szakmai felkészültsége alapján kellő gyakorlat után alkalmassá válik műszaki informatikai feladatok megoldására az alábbi területen:
a műszaki fejlesztés átlagos bonyolultságú feladatainak megoldása az információtechnika, a szoftverfejlesztés és a számítógépes automatizálás területén.

A specializációk és képzési céljuk

• szoftverfejlesztő specializáció
  • ipari informatika specializáció

Az egyes specialiációk részletes leírásai a tanulmányi tájékoztatóban találhatók.

A képzés tartalma

Részletes tanulmányi tájékoztató azoknak a hallgatóknak, akik 2019. szeptemberében kezdik meg tanulmányaikat.

Kiknek ajánljuk az üzemmérnök-informatikus alapszakot?

Ezt az alapszakot azoknak ajánljuk:

• akik szeretnének gyakorlatias, a versenyszférában rögtön alkalmazható ismereteket szerezni;
  • akik érdeklődnek a számítógépek és számítógépes rendszerek felépítése, működése iránt;
  • akik a rendszer- és alkalmazói szoftverek fejlesztése iránt érdeklődnek;
  • akik az informatika olyan modern ipari alkalmazásai iránt érdeklődnek, mint például az ipari robotok programozása, ipari információs rendszerek fejlesztése;
  • akiket érdekel a professzionális webfejlesztés és a legmodernebb technológiák alkalmazása a webes kommunikációban egyéni és vállalati szinten;
  • akik inkább a gyakorlat oldaláról közelítik meg a bonyolult problémákat;
  • akinek nem az MSc diploma a fő céljuk.

HA SZERETNÉL MÉG TÖBBET MEGTUDNI A SZAKRÓL, KÉRDEZZ BÁTRAN:

Oktatási Igazgatóság GAMF Kari Egység

Kecskemét, Izsáki út 10.