Üzemmérnök-informatikus BProf alapszak

Az üzemmérnök - informatikus (BProf) alapszakot 2019. szeptemberétől indítottuk

A tanulmányi tájékoztató az alábbi linken érhető el.
A Magyar Akkreditációs Bizottság engedélyezte az üzemmérnök-informatikus BProf képzés indítását a Neumann János Egyetemen.

A szak képzési célja

A képzési idő: 6 félév
Az oklevélben szereplő szakképzettség megnevezése: üzemmérnök-informatikus

A végzett üzemmérnök-informatikus a megszerzett műszaki-, gazdasági- és humán tudományi ismeretei birtokában, műszaki informatikai és számítástechnikai szakmai felkészültsége alapján kellő gyakorlat után alkalmassá válik műszaki informatikai feladatok megoldására az alábbi területen:
a műszaki fejlesztés átlagos bonyolultságú feladatainak megoldása az információtechnika, a szoftverfejlesztés és a számítógépes automatizálás területén.

A specializációk és képzési céljuk

• szoftverfejlesztő specializáció:
    A specializáció elvégzése során megismerkedhetsz a web-fejlesztéshez szükséges technológiákkal, ezen belül a web-alkalmazások fejlesztésével, szerver és kliens oldali fejlesztő-nyelvekkel, a mobil eszközök programozásával. Emellett a specializáció általános célú szoftverfejlesztői ismereteket is tartalmaz, különös tekintettel a java programozásra.
  • ipari informatika specializáció:
    A specializáción megismerkedhetsz a hálózatba szervezhető (IoT) eszközök programozásával és az ezek által felépíthető rendszerekkel. Továbbá értékes szaktudást szerezhetsz az ipari informatikai rendszerek kivitelezésével, irányításával és üzemeltetésével kapcsolatban. Ezen belül, valódi robotok segítségével megismerheted az ipari robotok képességeit, programozását és az általuk alkotott ipari rendszereket.

Az egyes specialiációk részletes leírásai a tanulmányi tájékoztatóban találhatók.

A képzés tartalma

Részletes tanulmányi tájékoztató azoknak a hallgatóknak, akik 2019. szeptemberében kezdik meg tanulmányaikat.

TANTÁRGYLEÍRÁSOK

Nappali tagozaton
Levelező tagozaton

Kiknek ajánljuk az üzemmérnök-informatikus alapszakot?

Ezt az alapszakot azoknak ajánljuk:

• akik szeretnének gyakorlatias, a versenyszférában rögtön alkalmazható ismereteket szerezni;
  • akik érdeklődnek a számítógépek és számítógépes rendszerek felépítése, működése iránt;
  • akik a rendszer- és alkalmazói szoftverek fejlesztése iránt érdeklődnek;
  • akik az informatika olyan modern ipari alkalmazásai iránt érdeklődnek, mint például az ipari robotok programozása, ipari információs rendszerek fejlesztése;
  • akiket érdekel a professzionális webfejlesztés és a legmodernebb technológiák alkalmazása a webes kommunikációban egyéni és vállalati szinten;
  • akik inkább a gyakorlat oldaláról közelítik meg a bonyolult problémákat;
  • akinek nem az MSc diploma a fő céljuk.

HA SZERETNÉL MÉG TÖBBET MEGTUDNI A SZAKRÓL, KÉRDEZZ BÁTRAN:

Oktatási Igazgatóság GAMF Kari Egység

Kecskemét, Izsáki út 10.