3D digitalizáció és az additív gyártás ipari és orvosi alkalmazásai

Szeretettel várunk minden érdeklődőt az TechHorizont előadássorozat előadására

Előadó: doc. Ing. Ladislav MOROVIČ, PhD.

Időpont: 2021.11.03. 14:00-15:30

Helyszín: 4/306-os terem

Összefoglaló:

Az előadás a 3D digitalizáció (ezen belül főleg az optikai 3D szkennelés és a fotogrammetria) ipari és orvosi alkalmazásait mutatja be. A téma ismertetéséhez az előadó által ill. kollégáival és hallgatóival közösen megvalósított 3D digitalizációs munkák is bemutatásra kerülnek, mint például a gépkocsi karosszériájának és a repülőgép törzsének a 3D szkennelése. A 3D digitalizáció sikeresen alkalmazható a különféle orvosi ortézisek és protézisek tervezésénél is, amelyek prototípusai – de akár a végtermékei is – az additív gyártás („3D nyomtatás”) felhasználásával kerülnek legyártásra.

Az előadóról:
MOROVIČ Ladislav, egyetemi docens – Diplomamunkáját, disszertációs munkáját és habilitációs munkáját a Szlovák Műszaki Egyetem Anyagtechnológiai Karán írta. Diplomamunkája az additív gyártás egyes módszereiről ad áttekintést (Rapid Prototyping és Rapid Tooling). A disszertációs munkájában a szabad formájú felületek érintésmentes 3D szkennelésével foglalkozott. A habilitációs munkája a szabad formájú felületek tervezésével, gyártásával és mérésével foglalkozik. Jelenleg a Szlovák Műszaki Egyetem Anyagtechnológiai Karának Gyártástechnológiai Intézetének igazgatóhelyettese.