MINMAFI 2024

Modern módszerek az informatika, matematika és fizika oktatásában

A Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Karán 2024. augusztus 29-én kerül megrendezésre a MINMAFI konferencia, amelynek célja az informatika, matematika és fizika oktatás területén a középiskolákban alkalmazható korszerű módszerek és eszközök megtárgyalása.

A konferencia a GAMF 60. éves évfordulójára rendezett programsorozat kiemelt eseménye.

A konferencia céljai:

A rendezvény elsődleges célja annak elősegítése, hogy a felsőoktatási- és közoktatási intézmények oktatói és kutatói a matematika, a fizika, az informatika korszerű és hatékony oktatásáról, a középfokú oktatás kihívásairól előadások és kerekasztal beszélgetések révén tapasztalatot cserélhessenek.

A konferencia időpontja: 2024. augusztus 29. (csütörtök)  9:45-15:00

Helyszíne: Neumann János Egyetem GAMF Műszaki és Informatikai Kar
                    6000 Kecskemét, Izsáki út 10. Főépület Deák Ferenc terem

A konferencia honlapja

Jelentkezési határidő: 2024. augusztus 22.

Regisztrációs űrlap

Azok között, akik 2024.08.15-ig regisztrálnak értékes ajándékcsomagot sorsolunk ki

Regisztrált vendégeink számára a konferencián való részvétel ingyenes

A konferencia tervezett programja:

9:15-9:45 – regisztráció

9:45 – megnyitó

Plenáris előadások

      10:00 – Mentorprogram az első éves hallgatókért a GAMF Műszaki és Informatikai Karon

      10:20 – Kiberbiztonság a tanteremben és azon kívül

      10:40 – Mesterséges Intelligencia felhasználási lehetőségei az oktatásban

11:15-12:00 – laborlátogatások

12:00-13:00 – ebéd

13:00-13:45 – kerekasztal beszélgetés I.

      - Mesterséges intelligencia a programozás oktatásban

      - NAT 2020 hatásai a felsőoktatásba lépő hallgatók Matematika tudásának szintjére

      - A Fizika jelentősége a mérnökképzésben

13:50-14:35 – kerekasztal beszélgetés II.

      - A Digitális kultúra érettségi kihívásai és tapasztalatai közép- és emelt szinten

      - Egyetemi előkészítő kurzus tapasztalatai Matematika és Fizika tárgyból a Neumann János Egyetemen

14:40 – zárás

Érdeklődni Szerémi Éva Krisztina főszervezőnél lehet a szeremi.krisztina@nje.hu e-mail címen.