Hogyan befolyásoljuk az önvezető járművek döntéshozatalát?

Önvezető jármű kárt okoz

Előadó: Dr. habil. Kiss Gábor, Óbudai Egyetem, egyetemi docens

Időpont: 2024. szeptember 19. 14:00 – 15:30

Helyszín: NJE GAMF 4/315 Google Maps

Az előadás tartalmából
Az önvezető járművek a technológiailag fejlett országokban egyre inkább tért hódítanak. A SAE szabvány 5. szintjén teljes önvezetést várunk el a hozzátartozó önálló döntéshozatallal a járműbe beépített mesterséges intelligenciától. Az előadásban górcső alá veszünk több olyan helyzetet, amikor a döntéshozatal úgy befolyásolható, hogy azzal kárt okozzunk a jármű utasai, vagy környezete számára. Az előadáson a SIRI-t zavarjuk össze (német nyelven).

Az előadóról
Kiss Gábor 35 éve oktat hazai egyetemeken különböző informatikai tárgyakat. Oktatási, kutatási tapasztalatait a hazai felsőoktatás mellett a Frei Universität Berlin, Universität Paderborn, FernUniversität in Hagen egyetemeken bővítette. Előadóként meghívták Japán, Kínai és Németországi egyetemekre.Kutatási területei az információbiztonság, Mesterséges Intelligencia, egészségügyi informatika és az előadás témáját biztosító önvezetés biztonsága.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk! Az előadáson történő részvétel ingyenes.