Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.

A Daimler AG 2012. március 29-én indította be a termelést az új kecskeméti személyautó gyárában. A Mercedes-Benz új kompakt-autó generációjának első termékeként a B-osztály került le a gyártósorról, amelynek termelését már 2011. szeptemberében megkezdték Rastattban, a Mercedes-Benz egyik németországi üzemében. 2012 őszén indult el a Mercedes-Benz B-osztály gyártása mellett az új négyajtós kupé, a CLA próbagyártása is, melynek sorozatgyártása 2013. első negyedévében kezdődött.

A kecskeméti gyár termelési folyamata a karosszériaelemek préselésétől, a karosszéria felépítésén és fényezésén át a gépkocsi összeszereléséig terjed. Az üzemben a legmodernebb, környezetkímélő technikát alkalmazzák: a fényezőüzemben például a száraz leválasztásos innovatív eljárás bevezetésével a világ egyik legmodernebb és -erőforráskímélőbb fényezési technológiája valósul meg.

A termelési együttműködéshez hozzá tartozik a hatékony logisztikai irányítás is, amely elsősorban a vasúti közlekedésen alapszik. A német telephelyekről főképp karosszéria-elemeket, motorokat, sebességváltókat és egyéb komponenseket szállítanak Kecskemétre. 2013-tól az elkészült járművek nagy részét is vasúton szállítják el a kecskeméti gyárból.

A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. hosszú távú munkahelyet és jó perspektívákat nyújt, amelynek egyik alappillére a hazánkban meghonosított duális szakképzés és duális főiskolai képzés. A Mercedes-Benz - együttműködve a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karával (GAMFK) és helyi szakiskolákkal - Magyarországon elsőként vezette be a német mintájú duális szakképzést és főiskolai oktatást.
A kecskeméti duális főiskolai képzésről szóló memorandumot 2011. májusában írták alá a partnerek, ennek értelmében a 2012/2013-as tanévben megkezdték tanulmányaikat az első duális hallgatók. A duális főiskolai képzés - a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. és a Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Kar együttműködésének keretében - járműmérnöki szakon indult el. Az első duális hallgatók 2016 februárjában vehették át diplomájukat.

A Társadalmi Infrastruktúra Operatív programból elnyert mintegy 1 milliárd 344 millió forint támogatás lehetővé tette a Kecskeméti Főiskolán, hogy egy újonnan épült korszerűen felszerelt épület szolgálja a járműipari képzést.

A Mercedesszel kötött stratégiai együttműködési megállapodás nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a járműipari képzés meghatározó központjává vált a Neumann János Egyetem jogelődje, a Kecskeméti Főiskola.

A cég honlapja

Információk a képzésről és a jelentkezés módjáról

Kiket várnak?

Gépészmérnöki, járműmérnöki  alapszakra jelentkezőket.

Gyakorlati helyszín: Kecskemét

További információ:

E-mail: dualis@daimler.com

Karrier Hotline: 06 80 20 50 87

Jelentkezés módja: online jelentkezés->jelentkezési lap letöltése és értelemszerű kitöltése után a dualis@daimler.com címre kell visszaküldeni a következő dokumentumokkal együtt:

Az alábbiakban felsorolt dokumentumokat nem tömörítve, olvasható minőségben, szkennelve vagy jó minőségű fénykép formában küldje vissza!

·         Önéletrajz

·         Motivációs levél

·         Középiskolai bizonyítványok másolata

·         Érettségi bizonyítvány másolata (amennyiben rendelkezik vele)

·         Nyelvvizsga bizonyítvány másolata (amennyiben rendelkezik vele)

·         OKJ-s bizonyítvány másolata (amennyiben rendelkezik vele)

Sok sikert kíván a felvételihez a Mercedes-Benz!

Das Beste oder Nichts!

Jelentkezési határidő: 2018. január 25.