Microsoft Mesterséges Intelligencia Tudásközpont a Neumann János Egyetemen

A Neumann János Egyetem és Microsoft Magyarország közötti sok éves együttműködés új elemeként a két fél megállapodásának eredményeképpen 2021. márciusában Microsoft Mesterséges Intelligencia Tudásközpont alakult a GAMF Műszaki és Informatikai Karon. A Tudásközpont munkájában részt vevő oktatók és kutatók nagy hangsúlyt fektetnek a Microsoft által az Azure felhőszolgáltatás keretein belül nyújtott mesterséges intelligencia szolgáltatások magas színvonalú ismeretére. A Tudásközpont munkájának első szakaszában jelenleg az informatikai képzések tantervének felülvizsgálata keretében megkeresik a lehetséges kapcsolódási pontokat, azaz e technológiák oktatásba történő beépítésének lehetőségeit. A továbbiakban az MI Tudásközpont szakmai támogatást kíván nyújtani az MI technikáknak az egyetemen futó kutatási programokban történő felhasználásához.