Mindennapi mérnöki modelljeink

Helyszín: NJE GAMF Kar, Izsáki út 10., Kecskemét, 4/315 terem

Előadó: Prof. Dr. Pokorádi László

Az előadás tartalmából:

Több mint három és fél évtizedes felsőoktatási tevékenységem során a közvetlen oktató, nevelő munkám mellett – alapvetően a repülőműszaki tudományhoz és a műszaki megbízhatósághoz tartozó – különböző rendszerek és folyamatok matematikai modellezési eljárásait, és a modellek alkalmazási lehetőségeit kutatom.

Előadásom során a műszaki modellezés alapfogalmait, a modellek fajtáit és ezek alkalmazásai lehetőségeit mutatom be a hétköznapi mérnöki gyakorlatban. Olyan hasznos ismereteket, tippeket, tanácsokat adok, melyek segíthetik a műszaki tantárgyak tanulása során.

Az előadóról:

Pokorádi László egyetemi tanár, a műszaki tudomány kandidátusa.
Végzettségei szerint helikopter sárkány-hajtómű üzembentartó üzemmérnök, okleveles repülőgépész mérnök. A BME elvégzése óta – különböző intézményekben – a műszaki felsőoktatásban tanít és kutat. Eddig több, mint 350 publikációja jelent meg, melyekben a matematikai modellek mérnöki alkalmazásával kapcsolatos eredményeit tette közzé.

Kérjük jelezze részvételi szándékát az esemény Facebook oldalán.