Kiemelkedő csapatbajnoki szezont zártak a kecskeméti sakkozók

Az utóbbi évtizedek legsikeresebb csapatbajnoki szezonját zárták a kecskeméti sakkozók. Ebben nagy szerepe van annak a sokrétű támogatásnak, amelyet harmadik éve a kecskeméti Neumann János Egyetem nyújt a sportág helyi képviselőinek, akik helyi mérkőzéseiket az egyetem elegáns, minden igényt kielégítő Deák termében játsszák.

A Neumann János Egyetem Tóth László Sakk Egyesület négy, az egyetem nevét viselő csapattal szerepelt a különböző szintű bajnokságokban. A 12 fős első csapat az OB-I-ben a szezon kezdettől versenyt futott az első helyért, és végül holtversenyben végzett az élen. Ezzel jogot szerzett ősztől a szereplésre a bajnoki rendszer legfelső szintjét képviselő szuperligában.

Az OB-II dél-alföldi csoportjában szereplő, ugyancsak 12 fős második csapat ezüstérmes lett. A főként fiatalokból álló, 8 fős harmadik csapat pedig megnyerte a Bács-Kiskun megyei csapatbajnokságot.

A minél szélesebb körű tapasztalatszerzés céljából, rendhagyó módon beneveztek a kecskeméti sakkozók a magas színvonalú Jász-Nagykun-Szolnok megyei csapatbajnokságba is, ahol a 10 fős csapat ezüstérmet szerzett.

Érdemes külön kiemelni, hogy a nagyszerű eredmények eléréséhez jelentősen hozzájárultak a fiatalok, akik életkoruknál fogva a következő szezonban is ifjúsági versenyzők maradnak. A főként felnőtt ellenfelekkel szemben legjobb teljesítményt nyújtó ifik:

Gajdos Márk        16 játszmából   14.5 pont

Csikai Zsófia        12 játszmából    9.5 pont

Lehőcz József jr.  10 játszmából    7.5 pont

Panda Barnabás     9 játszmából     7    pont
Illés Nagy Nóra      8 játszmából     5  pont

Tamás Gergő          5 játszmából     3   pont

Csikai Gabriella     4 játszmából     3   pont

A több mint félszáz tagú sakk közösségből a felnőttek közül is többen kitettek magukért:
Balázs Gábor 11 játszmából 7.5 pontot, Márta Dominik 10 játszmából 8 pontot szerzett.

A hazai versenyeken elért legutóbbi siker: a Pusztaszeri Sakkfesztivál csapatversenyét a kecskeméti egyesület csapat nyerte, egyéniben pedig Soós Árpád nemzetközi mester lett az első. Több kecskeméti egyéni versenyt is rendeztek az év során, az egyetemen pedig elkezdték a tanrendbe illesztett, akkreditált sakkoktatást a hallgatóknak.

A következő időszak terveit Soós Árpád, az egyesület elnöke így foglalta össze: – Célunk, hogy Kecskeméten olyan sakkéletet teremtsünk, ahol mindenki a tudásának megfelelő lehetőségeket talál. Kiemelt figyelmet fordítunk a fiatalok képzésére és versenyeztetésére. Ifjúsági játékosainknak lehetőséget adunk, hogy kipróbálják erejüket a nemzetközi mezőnyben, külföldi versenyeken is.

Szeretnénk csapatainkat a következő bajnoki szezonban is az összes ligában szerepeltetni. Bízom benne, hogy az egyetem támogatásával újra vissza tudjuk helyezni Kecskemétet a sakkozás térképén a régi, megérdemelt helyére.